Kalite Belgelerimiz

Global Organik Tekstil Standardı (GOTS), organik tekstil ürünlerinin sertifikasyonunu yapan kuruluşların kabul ettiği genel organik tekstil standartlarıdır.

Ham maddelerin toplanmasından ürünlerin etiketlenmesine kadar, tüm süreci denetlemek ve tüketiciye sosyal ve çevresel sorumluluk bilinciyle üretilmiş organik ürün güvencesi vermektir. Dünya çapında tanınmış gereklilikleri ortaya koymak, organik üretimin durumunu ölçmek ve tüketiciye güvenilir bir garanti sunmaktır.
Tekstil işleyicileri organik kumaşlarını ihraç edebilirler ve kullandıkları sertifika her pazarda kabul görür bir nitelik taşır.

Bu logoyu etiketinde gördüğünüz her ürün, ham maddesinden üretimine, kullanılan boyasından kesimhanesine kadar uluslararası GOTS standartlarına uygun olarak üretilmiş ve tüm kalıntı testlerinden geçmiş demektir.

ECO PASSPORT by OEKO-TEX®, tekstil kimyasalları, boyar madde ve yardımcı kimyasallar için kapsamlı bir kontrol ve sertifikasyon sistemidir.
ECO PASSPORT tekstil kimyasalları kontrol sistemi; sürdürülebilir tekstil üretimi (STeP by OEKO-TEX®) ve ürün güvenliği (STANDARD 100 by OEKO-TEX) sertifikasyon sistemleri ile uyumlu bir şekilde tamamen entegre edilmiştir.